Upalabdhi News

पाकिस्तानका पूर्वप्रधानमन्त्री खानलाई पाँच वर्षसम्म उम्मेदवार हुन रोक 

उपलब्धि मिडिया
कार्तिक ५, २०७९ | ८:१८ बजे


काठमाडौं, ५ कात्तिक ।पाकिस्तानको निर्वाचन आयोगले पूर्वप्रधानमन्त्री इमरान खानलाई गैरकानूनी रूपमा राज्य उपहार बेचेको आरोपमा सार्वजनिक पदमा बस्नबाट रोक लगाएको छ । गठबन्धन सरकारले खानले विदेशी प्रतिष्ठित व्यक्तिहरूले प्रदान गरेको उपहार र उनीहरूको कथित बिक्रीबाट प्राप्त रकमको विवरण सेयर नगरेको आरोप लगाउँदै उक्त आदेशको माग गरेको थियो । 

उनका वकिलहरूले आयोगको फैसलालाई उच्च अदालतमा चुनौती दिने बताएका छन् । खानले यसअघि यो मुद्दा राजनीतिक रूपमा प्रेरित भएको बताएका थिए । उनका वकिलहरूले आयोगको फैसलालाई उच्च अदालतमा चुनौती दिने बताएका छन् । खानले यसअघि यो मुद्दा राजनीतिक रूपमा प्रेरित भएको बताएका थिए । निर्वाचन आयोगको पाँच सदस्यीय प्यानलले गरेको सर्वसम्मत निर्णय पूर्व प्रधानमन्त्रीका लागि ठूलो झट्का भएको बीबीसीले टिप्पणी गरेको छ ।

उनले गत महिना प्रधानमन्त्रीको रूपमा आफ्नो कार्यकालमा प्राप्त गरेका कम्तिमा चार उपहारहरू बेचेको स्वीकार गरे र ती आफ्नो आयकर रिटर्नमा समावेश गरिएको थियो । उपहारहरूमा रोलेक्स घडीहरू, एउटा औंठी र कफ लिङ्कहरूको एक जोडी समावेश थियो । सरकारी अधिकारीहरूले ओहदामा हुँदा प्राप्त सबै उपहारहरू घोषणा गर्नुपर्छ, तर तिनीहरूलाई निश्चित मूल्यभन्दा कम राख्न अनुमति दिइन्छ । 
 

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?